climberclimberv16

Los Ninos Escaladores 2016 - výsledky

 V sobotu 12. listopadu proběhl 4. ročník lezeckých závodů Los Ninos Escaladores za rekordní účasti 112 lezců. Již týden před závodem startovní listina čítala větší počet přihlášených než uplynulé ročníky, proto jsme operativně postavili další kvalifikační cesty v samostatných liniích stěny. Jedno z výrazných vylepšení letošního závodu byla úprava software pro zpracování výsledků. Za výrazné pomoci Lukáše Jeřábka jsme vytvořili systém kvalifikačních skupin, do kterých můžeme libovolně vkládat různé počty závodníků, a tím rovnoměrně rozkládat jejich počty.

V samotném průběhu kvalifikace jsme s Michalem Kalvasem – stavěčem sledovali, jak děti kategorií H1,2/D1,2 přelézají kvalifikační cesty s úsilím skutečných závodníků a nemálo jich cesty topuje. Opět se nám potvrdilo, že děti ze stěny „nelze sundat“. Máme rok abychom něco vymysleli.

Rozesmála mě jedna z maminek, která za mnou v průběhu závodu přišla se slovy „Jezdíme k vám každoročně a koukám, že už dorazili i k vám. Nechápavě zírám a ona dodává. No ambiciózní rodiče jako u kolektivních sportů.“ Druhou humornou historku jsem vyslechl od holek – rozhodčích. „Jedna maminka si stěžovala, jak je možné, že jsme neuhlídali dva chlapečky v izolaci při lezení finále.“ Dodávám, příští rok musíme izolaci posunout až na toalety.

Co dodat. My je u nás rádi přivítáme, ale měnit se nebudeme. Dál půjdeme svojí cestou provinčních závodů, které nemají ambici stát se českým nebo dokonce světovým pohárem. Budeme na sobě makat zdokonalovat organizační schopnosti, zlepšovat stavěčské řemeslo a dělat věci dle nejlepšího vědomí a svědomí.

Na závěr musím vyseknou poklonu jističům a rozhodčím, kteří neměli snadný úkol. Odjistit a rozhodovat lezení pětiset cest! Zyky jako moderátor nás bavili celým dnem a svojí originalitou jako vždy nezklamal.

Poděkování patří hlavnímu partnerovi závodu firmě Hannah, sponzorům firmě MC Bauchemie a Martinovi Pelikánovi (Výškové práce Plzeň), kteří finančně podpořili tuto akci.

Nyní k výsledkům

Hoši H1

1. jan štípek

2. Lukáš Mokroluský

3. Adam Prokop

Dívky D1

1. Denisa Beníšková 

2. Anna Jílková

3. Karolína Fišková

Hoši H2

1. František Danda

2. Vojtěch Kouba

3. Jan Šik

Dívky D2

1. Theresia Polcarová 

2. Petra Jandová 

3. Matylda Troníčková

Hoši H3

1. Vojtěch Čechura

2. Tomáš Jouja

3. Kryštof Breburda

Dívky D3

1. Lenka Toužínová

2. Lucka Rabadová

3. Anna Ludmila Hrbáčová

Hoši H4

1. Dominik Founě

2. František Prokop

3. Martin Honsig

Dívky D4

1. Kateřina Matúšová

2. Noemi Rajnochová

3. Kristýna Jandová

Kategorie H5/D5

1. Michaela Matúšová (99.00/99.00/99.00/99.00) 1.(99.00)

2. Barbora Rybová (17.00/99.00/99.00/13.00) 2.(0.00)