climberclimberv16

Mikulášský open cup 2016 - výsledky

foto1

Mikulášský open byl letošním pátým a posledním ze seriálu závodů  "Rock Point Překližka cup 2016" (www.rockpoint.cz), závodů dětí a mládeže v lezení na umělých  stěnách.
13. ročníku mikulášských závodů se zúčastnilo 69 lezců, 10. ročníku serálu Rock Point Překližka cup 2016 se účastnilo 157 bodovaných závodníků nejen z Plzeňska, ale i Karlových Varů, Prahy a Brna. Celkem v seriálu závodů soutěžilo 334 mladých lezců.
 
Desátý ročník Rock Point Překližka cupu je minulostí. Seriál pěti horolezeckých závodů pro děti a mládež byl zas o kousek úspěšnější, lepší a do svého závodního kalendáře si jej zařadilo zase o něco více mladých lezavců. Závodů ročníku 2016 se účastnilo celkem 334 soutěžících, a více než 700 rodičů, trenérů a čumilů, závod zajišťovalo přes 40 organizátorů, bylo postaveno 50 závodních cest, 1288 x byly přelezeny, snědeno asi 860 párků a 80 litrů guláše. Byly rozdány trofeje nejúspěšnějším. Za úžasné „poháry“ děkujeme Jitce Wolfové.
Třetí adventní víkend proběhl finálový Mikulášský open ve stříbrském Boulderclubu, který si nemohli nechat ujít ti nejlepší. Osmdesát přihlášených závodníků z celé ČR a známá jména dělala stavěčům cest docela hlavu. Vyladit soutěžní cesty v omezeném prostoru pro různou výkonnost lezců je vždy oříšek. Myslím, že se povedlo. Nakonec 69 startujících prověřily cesty docela spolehlivě.
Do posledních chvil se ve čtyřech kategoriích bojovalo o celkové vítězství v seriálu.  K prasknutí narvaný boulder byl svědkem senzačních lezeckých výkonů. Beztak čert a Mikuláš měli odměnu pro každého. Připravit  a prožít příjemnou sportovní sobotu a předvánoční setkání stejné sorty lidí je bezva. 
Těším se na další ročník!

Vysledky